Pokud si chcete půjčit peníze, je potřeba projít určitými kroky, bez kterých by to jen tak nešlo. Snad žádná instituce Vám jen tak nepůjčí, pokud nebude mít jistotu, že budete skutečně poctivě a zodpovědně splácet. A k tomu právě slouží prokazování příjmů, díky kterému se banky či nebankovní společnosti dozvědí, kolik peněz vyděláváte a zda je dobré Vám nějaké finance půjčovat.
Prokazování příjmů samozřejmě není jednoduché, protože je potřeba zajistit mnoho věcí. Svoje příjmy jako zaměstnanci můžete prokázat potvrzením o příjmu potvrzeném u svého zaměstnavatele. Dále si nachystejte 3 výplatní pásky a 3 výpisy z bankovního účtu kam Vám chodí mzda.
Vždy je dobré myslet na to, že mezi příjmy, které můžete použít, se počítají pouze příjmy z trvalého zaměstnání, brigády či jiné přivýdělky se nezapočítávají. Mateřská dovolená a důchod se jako příjem může počítat. A proto mohou mít problém jedinci, kteří trvalý příjem nemají.
Pokud získáte potvrzení o výši svých příjmů, nemáte ještě zdaleka vyhráno. Tento dokument předávat věřiteli a budete doufat, že vše vyjde podle Vašich představ.
Pokud totiž bude mít věřitel pocit, že požadovaný úvěr nemůžete s výší svého příjmu zvládnout, může nastat poměrně velký problém a Vy se úvěru nedočkáte.
Mnohdy to ale jde všechno zařídit bez prokazování příjmů, ale tato možnost se týká jen podnikatelských úvěrů. Takovou možnost často nabízejí nebankovní společnosti, ale mnohdy ji můžeme najít také u společností bankovních, není to ovšem tak časté.
Nepotřebujete k tomu žádné potvrzení, což se hodí firmám, které mají obraty, ale například díky tomu, že nakoupili stroje do firmy a mají vyšší výdaje, jsou v mínusu na daňovém přiznání, i když ve skutečnosti prosperují.
Takže i když nebudete moct svoje příjmy prokázat, rozhodně nemusíte zoufat, protože i pro Vás je tu řešení, se kterým budete zajisté spokojeni.
Prokazování příjmů je není samozřejmostí, se kterou se setkáme při žádostí o většinu úvěrů.
Jenže získání podnikatelského úvěru v bankovní sféře mnohdy velké množství času a úsilí, proto se mnoho firem uchyluje právě k podnikatelským úvěrům, u kterých prokazování příjmů nemusejí řešit.